CU’da tatbikat gerçeğini aratmadı.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı.

CU’da tatbikat gerçeğini aratmadı.
Sivas
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı.

Tatbikatta, senaryo gereği, hastanenin ana binasında ve yoğun bakım servisinde yangın çıktı. Yangın sonrası görevlilerce tahliye edilen hastalardan bazıları başka hastanelere nakledildi, bazıları ise bahçede kurulan sahra hastanesinde tedavi altına alındı.

CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtartma Ekibi’nin (UMKE) iş birliğiyle gerçekleştirilen tatbikatta yaklaşık 50 personel görev aldı. Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri CÜ Hastanesi personeline yangın esnasında yangın söndürme tüpü ile nasıl müdahale edileceğini uygulamalı biçimde gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan, CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Gökhan Arslan, tatbikatın verimli geçtiğini belirterek, “Geçen yıla nazaran daha geniş bir tatbikat oldu. Personelimiz yılda iki kez olmak üzere gerekli eğitimlerini tamamladılar ve başarıyla tahliye işlemlerini gerçekleştirdiler. Yaralılarımız ambulansla en yakın acil servis girişinden taşındı. Bu tatbikat, yangında ne yapacağımızı belirlemek, standartlarımızı görmek ve personelimizin özellikle yangın konusunda dikkatini çekmek amacıyla yapıldı.” Şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...