Trafik ekiplerinden uyarı

Elazığ'da trafik ekipleri, yol güzergahları da bayram öncesi uygulamaları arttırarak sürücüleri uyarıyor. Polisler, uyarı sonrası sürücülere kolonya ve şeker ikram ederek, bayramlarını da kutluyor.

Trafik ekiplerinden uyarı Güncel

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kentin girişi çıkışları ile Elazığ, Diyarbakır, Malatya ve Bingöl yolları üzerinde bayram öncesi yoğunlaşan trafik nedeniyle kontrol sürelerini ve noktalarını arttırdı. Trafik polisleri, özellikle şehirlerarası yollarda araçları durdurarak, sürücüleri trafik kurallarına uyma ve hız ihlali yapmamaları konusunda uyarıyor. Sürücülerin evraklarını da inceleyen polis, bayram şekeri ve kolonya ikram ediyor.

Bölge Trafik Şube Müdürü Adem Nacar, "Bölge Trafik Şube Müdürlüğü olarak kontrollerimiz 24 saat devam etmektedir.

Bayramın özelliği dolayısıyla kontrollerimizi daha sıklaştırdık. Hem seyir halinde hem de gördüğünüz gibi sabit kontrollerimizi sorumlu güzergahımız olan Malatya, Bingöl ve Diyarbakır yollarında aralıksız devam ediyor. Radarlı kontrol, şerit ihlali ve seyir halindeki diğer ihlallerle sabit kontrollerimiz yine rutin evrak kontrolleri, emniyet kemeri kontrolleri yapıyoruz" dedi.

Amaçlarının kaza olmadan bayramın huzur içerisinde geçirilmesi olduğunu kaydeden Nacar, şunları kaydetti:
"Biz sürücülerimizden ve yolcularımızdan özellikle de toplu taşıma araç yolcularından hata yapan veya meyilli olan otobüs veya toplu taşıma araçlarını uyarmalarını eğer uymazlar ise herkeste cep telefonu mevcut, cep telefonları aracılığıyla 155'i arayıp bize bildirmelerini istiyoruz. Bizde muhakkak bunun gereğini ekiplerimizle beraber yapacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Otobüs yolcularımız, minibüs yolcularımız, hususi otobüs yolcularımız ve sürücülerimiz lütfen emniyet kemerlerini kullansınlar diyoruz. Bir emniyet kemerindeki çıt sesi, sizi hayata bağlar. Nihayetinde bunu tüm vatandaşlarımız biliyordur ama kendilerine bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Emniyet kemeri kazadan sonra bir insanın yüzde 60 hayatta kalması demektir. Bunu lütfen hafife almasınlar ve göz önünde bulundursunlar."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom