Genç girişimci kardeşlerden istiridye mantar üretimi

Sivas'ın Gürün ilçesinde Salih ve Ahmet Çınar kardeşler devletten aldıkları destekle kurdukları tesiste istiridye mantar üretimine başladı.

Genç girişimci kardeşlerden istiridye mantar üretimi
Sivas
Sivas’ın Gürün ilçesinde Salih ve Ahmet Çınar kardeşler devletten aldıkları destekle kurdukları tesiste istiridye mantar üretimine başladı.

Suçatı Mahallesi’nde yaşayan Salih ve Ahmet Çınar kardeşler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçileri Desteleme Projesi’ne başvurdu. Proje kapsamında verilen hibeden faydalanan Çınar kardeşler İlçe Tarım Müdürlüğü’ne sundukları projenin kabul edilmesinin ardından 45 bin lira maliyetle 120 metre karelik alana tesis kurdu. Tesiste istiridye mantarı üretmeye başlayan kardeşler günlük 100-150 kilo civarında mantar elde etmeye başladı.

Ürün almaya başladıklarını söyleyen Ahmet Çınar tesislerini daha da genişletmeyi ve ilçede bu işi yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. İstiridye mantarının kırmızı et kadar proteine sahip olduğunu ifade eden Çınar böylesi bir farklı bir lezzeti Gürünlüler ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...