Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı

Tarihi Kentler Birliği (TKB) ile Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın (ÇEKÜL) işbirliğinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı. Antalya Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı'nda (YAPEX) gerçekleştirilen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan belediyeler arasında ödüle layık görüldü. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin ödülünü Başkan Mehmet Sekmen adına Koruma Uygulama ve Denetim Şube Müdürü Osman Doğan aldı. TKB'nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlarından oluşan danışma kurulu tarafından incelenen başvurular arasında ödül alan projeler YAPEX Fuarı'ndaki Özendirme Yarışması Sergisi'nde katılımcılarla paylaşıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Kentin tarihi ve kültür dokusunu koruyan projelerle şehrimizin kadim ve köklü geçmişini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyemiz tarihi ve kültürel mirasımızı koruma noktasında hayata geçirdiği projelerde medeniyet tasavvuru ilkesine en büyük hassasiyeti gösteren bir kurumdur. Bu noktada bizi ödüle layık gören jüriye, TKB ve ÇEKÜL Vakfı'na çok teşekkür ediyorum dedi. Bu arada Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin standı Antalya YAPEX'te yoğun ilgi gördü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı
Erzurum
Tarihi Kentler Birliği (TKB) ile Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın (ÇEKÜL) işbirliğinde bu yıl 16’ncısı düzenlenen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi başarı ödülü aldı. Antalya Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’nda (YAPEX) gerçekleştirilen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan belediyeler arasında ödüle layık görüldü. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü Başkan Mehmet Sekmen adına Koruma Uygulama ve Denetim Şube Müdürü Osman Doğan aldı. TKB’nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlarından oluşan danışma kurulu tarafından incelenen başvurular arasında ödül alan projeler YAPEX Fuarı’ndaki Özendirme Yarışması Sergisi’nde katılımcılarla paylaşıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kentin tarihi ve kültür dokusunu koruyan projelerle şehrimizin kadim ve köklü geçmişini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyemiz tarihi ve kültürel mirasımızı koruma noktasında hayata geçirdiği projelerde medeniyet tasavvuru ilkesine en büyük hassasiyeti gösteren bir kurumdur. Bu noktada bizi ödüle layık gören jüriye, TKB ve ÇEKÜL Vakfı’na çok teşekkür ediyorum” dedi. Bu arada Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin standı Antalya YAPEX’te yoğun ilgi gördü.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...