Adıyaman Üniversitesinde Dünya Diyabet Günü konferansı

Adıyaman Üniversitesi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde 'Diyabet' konulu konferans düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesinde Dünya Diyabet Günü konferansı
Adıyaman
Adıyaman Üniversitesi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde ‘Diyabet’ konulu konferans düzenlendi.

Vehbi Koç konferans salonunda gerçekleştirilen konferansı Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan İlyas Öner verdi. Konferansta Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Aydın, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kaya Özer, akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler hazır bulundu.

Konferansta son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaygın hastalıklardan biri olan “Diyabet” anlatıldı. Yrd. Doç. Dr. Öner, diyabetin nedenleri, korunma yollarına ve halk arasında doğru bilinen yanlışlara değinerek "Diyabet artık günümüzde bir hastalıktan ziyade bir yaşam tarzı olarak kabul görüyor. Diyabet aslında bizleri daha sağlıklı yaşamaya zorluyor. Diyabetten önemli olan erken teşhis ve ona göre artık hayatımızı sürdürmek. Birçok insan diyabet olduğunu fark etmiyor bile, daha sonra bu iyice ilerliyor ve müdahale zorlaşıyor. Bu sebeple kan şekerinize baktırmanızda fayda var. Özellikle ailesinde bu hastalık olanlar daha yüksek risk altında. Diyabetten korunmanın en temeli sağlıklı beslenme, spor ve yaşam tarzımızı değiştirmedir" ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Aydın, konferansı veren Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan İlyas Öner’e teşekkür ederek, adına dikilmiş fidanın sertifikasını taktim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...