CHP’li doktor vekiller sağlık çalıştayı için Diyarbakır’da

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) doktor milletvekilleri, yarın düzenlenecek sağlık çalıştayına katılmak üzere Diyarbakır'a geldi.

CHP’li doktor vekiller sağlık çalıştayı için Diyarbakır’da
Diyarbakır
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) doktor milletvekilleri, yarın düzenlenecek sağlık çalıştayına katılmak üzere Diyarbakır’a geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sabah saatlerinde CHP Diyarbakır İl Başkanlığında bir araya geldi. Burada CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ile görüşen heyet daha sonra geliş amaçları ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Diyarbakır ziyaretleri ile ilgili bilgi veren CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, 5. bölge toplantısını yaptıklarını söyledi. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin özel sağlık komisyonunda olduklarını belirten Kara, “7 kişiyiz 6’sı doktor, bir eczacıdan oluşuyoruz. Bu bölge toplantılarımızın sondan ikincisi, daha sonra da sağlık kurultayını toplayacağız. Türkiye’nin sağlıkla ilgili ihtiyaçları nelerdir, yaşadığı sorunlar nelerdir, çözüm önerileri nelerdir bunları bölge toplantıları ile birleştireceğiz. Bizim burada bütün sağlık bileşeni örgütlerimiz ile beraber bu alanda emek veren bu sorunu yaşayanlarla beraber Diyarbakır’da tartışacağız. Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki bütün arkadaşlarımızı bununla ilgili, medikal firmalardan tutun da eczanelere hekimlere kadar hemşirelere kadar, bütün çalışanları davet ettik. Böyle bir toplantı yapacağız, sorunlarımızı burada tartışacağız, bölgede kimin can derdi var, kimin canına can katabiliriz onu tartışacağız. Bu bölgede sağlık açısından en azından, huzuru barışı nasıl sağlayacağız, çünkü biliyoruz ki sağlık çalışanlarının sorunları var” dedi.

Daha sonra konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise CHP Diyarbakır İl Başkanlığının yeni yönetimine başarı dileklerinde bulundu. Şeker, “Zor bir dönemde zor bir alanda görev yapıyorlar. Bizim için Diyarbakır çok önemli, o açıdan buradan verdikleri destek dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum. Biz sağlık çalıştayı yapmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan illerdeki sağlık çalışanlarını, onların temsilcilerini, meslek odalarının, sendikaların ve bu sorunları yaşayan tarafların bir araya gelip sorunların çözüm önerilerini görüşmek üzere bir toplantı, çalıştay düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Vekiller, daha sonra çalıştay öncesi hazırlıklarını tamamlamak üzere il başkanlığı binasından ayrıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...