Ulaş gölü turizme kazandırılacak

Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün , Ulaş gölünün Gökay projesi ile turizme kazandırılacağını söyledi.

Ulaş gölü turizme kazandırılacak
Sivas
Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün , Ulaş gölünün Gökay projesi ile turizme kazandırılacağını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, Gölkay projesinin özellikle Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören gençlere hizmet verebilecek komplike bir yapı olduğunu belirterek, "Gölkay Parkı ile birlikte ilimizde hiç olmayan bir etkinlik olan su kayağında halkımızın hizmetine açacağız. İçerisinde hem piknik mesire alanı, hem de amatör balıkçılığın yapılabilmesi için gerekli alanlar oluşturuyoruz" dedi.

Göçgün, Proje kapsamında İkili Su Kayağı, ATV, Paintball, Trekking, Otağ Restaurant ve Kamelyaları şeklinde etkinlik alanları oluşturulacağının altını çizip, Gölkay projesinin yapıldığı alanda çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacağını da sözlerine ekledi. Göçgün, “Bunun için ‘seninde dikili bir ağacın olsun’ adlı bir kampanya başlattık. Bu kampanyayla gölün çevresine, halkımızın da desteği ile çok sayıda yeşil alan oluşturacağız. Dolayısı ile Ulaş´ın göllerini ve etrafındaki mesire alanlarını Sivas´ın hizmetine açacağız” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...