Toplum sağlığı ekipleri sağlık taraması yaptı

Aşkale İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ilçede sağlık taraması yaptı.

Toplum sağlığı ekipleri sağlık taraması yaptı
Erzurum
Aşkale İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ilçede sağlık taraması yaptı.

İlçe merkezinde kurulan mobil stand ile vatandaşların tansiyon şeker ve bunlara bağlı hastalıklar ile ilgili sağlık taraması yapıldı.

Cuma namazı sonrası kurulan standda yapılan sağlık taraması çalışmalarına İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Erdem de katıldı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu burada yaptığı açıklamada " Sağlık insanların ancak kaybettikten sonra kıymetini bildiklerini ve en çok keşke dedikleri şeydir. Bu yüzden sanki kendilerine hiç bir şey olmayacakmış gibi sağlıklarını düşünmeden yaşamaktadırlar. Zararlı alışkanlıklar ile bütün vücutlarını sağlıklarını mahvetmektedirler. Bu aşamada zaman sonra sağlıkları bozulunca da keşkelerimizi dile getiriyoruz." dedi.

Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekiplerinin ilçede yapmış oldukları uygulamadan memnun olduklarını belirten Kaymakam Aksu, sağlık görevlilerine teşekkür etti.

Toplum Sağlığı Müdürü Dr Mert Büyükikiz ise yaptığı açıklamada, Aşkale Toplum Sağlığı Merkezi olarak toplum da sık görülen hastalıklar ön erken tanısı ve önlenmesi amacıyla ilçe merkezinde halka yönelik tansiyon arteriyel kan şekeri ölçümü yaptıklarını belirterek tarama sonrası boy ve kilo ölçümlerini yaptıklarını dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...