Sunay Caddesinin peyzajı yenilendi

Diyarbakır'da daha yeşil bir kent için çalışmalara devam ediliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 800 metre uzunluğunda bulunan Sunay Caddesine 50 bin kışlık mevsimlik çiçek ve çalı dikerek peyzajını yeniledi.

Sunay Caddesinin peyzajı yenilendi
Diyarbakır
Diyarbakır’da daha yeşil bir kent için çalışmalara devam ediliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 800 metre uzunluğunda bulunan Sunay Caddesine 50 bin kışlık mevsimlik çiçek ve çalı dikerek peyzajını yeniledi.

Kentte yeşil alanları artırmak için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 800 metre uzunluğunda olan Sunay Caddesinin peyzajını yeniledi. Çalışmalar kapsamında ekipler, ilk etapta daha önce betonarme yapı ve bazalt taşlardan oluşan refüjü betonarmeden arındırarak bazalt taşların komplesini söktü. Etrafta oluşan molozların alandan uzaklaştırıldığı peyzaj çalışmasında orta refüje toprak takviyesi yapılarak alan çiçek ve çalı dikimine hazır hale getirildi. Orta refüje 50 bin mevsimlik çiçek dikildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yenilediği Sunay Caddesine 50 bin kışlık mevsimlik çiçek türlerinden olan menekşe dikti. Kışlık mevsimlik çiçekler dışında orta refüje çalı grubundan olan 500 berberis ile 500 bodur hanımeli de diken ekipler, ayrıca orta refüje 30 torba ağaç yongası ve 1 ton ponza taşı serdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sunay Caddesinin peyzajının yenilenmesi işi kapsamında Ofis Alt Geçit’te 70 metre uzunluğunda orta refüje led ışıklı bolard korkuluk yerleştirilerek Bağlar ilçesine dönen kavşak da çimlendirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...