Şarik mezrası yıllar sonra suya kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Ergani'nin Çakartaş Mahallesine bağlı Şarik mezrasının içme suyu sorununu çözdü. 14 haneli Şarik mezrası sakinleri yıllar sonra içme suyuna kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Şarik mezrası yıllar sonra suya kavuştu
Diyarbakır
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Ergani’nin Çakartaş Mahallesine bağlı Şarik mezrasının içme suyu sorununu çözdü. 14 haneli Şarik mezrası sakinleri yıllar sonra içme suyuna kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, sadece ilçelerin değil, mahalle ve mezraların da su sorununu çözmek için büyük çaba sarf ediyor. Ergani’nin Çakartaş Mahallesi’ne bağlı 14 haneli Şarik mezrasının içme suyu sorununu çözmek için kolları sıvayan DİSKİ Genel Müdürlüğü 65 milimetre çapındaki polietilen borularla 1300 metre uzunluğundaki isale hattını yeniledi. Şarik sakinleri hizmetten memnun. Yıllar boyunca eskimiş isale hattında meydana gelen patlaklar nedeniyle susuz günler geçiren Şarik sakinleri ise suya kavuşmanın sevincini yaşıyor. Yapılan hizmetten memnun olduklarını dile getiren mezra sakinleri, yıllar boyunca su sorunu yaşadıklarını, bu sorundan kurtuldukları için mutlu olduklarını söyledi. Mezra sakinleri içme suyu sorununu çözdüğü için Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...