Tarihi Kentler Birliğinden Yeşilyurt Belediyesine başarı ödülü

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 16'ncısı düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda 'Tarihi Yeşilyurt Konakları Restorasyon' Projesiyle başarı ödülüne layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliğinden  Yeşilyurt Belediyesine başarı ödülü
Malatya
Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 16’ncısı düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ‘Tarihi Yeşilyurt Konakları Restorasyon’ Projesiyle başarı ödülüne layık görüldü.

Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı (YAPEX) kapsamında Antalya EXPO Center’da düzenlenen ödül törenine katılan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, tarihi ve kültürel mirasın korunması dalında verilen başarı ödülünü aldı.

69 belediyeden 143 projenin değerlendirildiği yarışma sonunda Yeşilyurt Belediyesinin ödüle layık görülmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, “ Tarihi Yeşilyurt Konakları Restorasyon’ projemiz Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 16’ncısı düzenlenen "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda başarı ödülüne layık görüldü. Ödülü tüm Malatya ve Yeşilyurt İlçesi adına aldık. Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’ın talimatlarıyla, ilçemizin tarihi ve kültürel miraslarını korumanın yanında yıpranmaya yüz tutmuş konaklarını restorasyon çalışmaları ile ayakta tutmaya ve tarihi özelliklerini muhafaza etmeyi planlıyoruz. Tarih kokan bu evlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına başlattığımız bu projemizin ödüle layık görülmesi hepimizi onurlandırdı. Tarihi Kentler Birliği Yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizleri Antalya’da en güzel şekilde misafir eden Antalya Malatyalılar Dernek Başkanı ve Yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...