Elazığ'da Atatük'ün sevdiği eserler seslendirildi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 80'inci yıl dönümü dolyısıyla verilen konserde Atatürk'ün sevdiği eserler seslendirildi.

Elazığ'da Atatük'ün sevdiği eserler seslendirildi Güncel

Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 80’inci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda Elazığ Devlet Klasik Tük Müziği Korosu, Valilik öncülüğünde konser verdi. Nurettin Ardınçoğlu Kültür Merkezindeki konserin Koro şefliğini Şef Yardımcısı Ender Şen yaptı. Konserde, Atatürk’ün sevdiği 14 eser solo ve koro olarak seslendirildi.

Elazığ Devlet Klasik Tük Müziği Korosu olarak periyodik konserlerin yanı sıra özel günlerde de konser verdiklerini belirten Koro Müdürü Olcay Bürhan, "Bugün de o özel günlerden biri. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 80’inci yıldönümündeyiz. Bu kapsamda Elazığ Valiliği ile birlikte Atatürk’ün sevdiği eserlerden oluşan bir repertuvarla izleyicilerin karşısına çıktık. Umarım izleyicilerimiz büyük zevk duymuştur. Konserimizi Koro Şef Yardımcısı Ender Şen yönetti. Atatürk’ün sevdiği 14 eser seslendirildi" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...