’Tarlada izimiz olsun’ projesi

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Tarlada izimiz olsun' projesi kapsamında, Battalgazi Atatürk Ortaokulu öğrencileri Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tahsis ettiği 1.5 dönümlük alanda oluşturulan hobi bahçesinde çeşitli uygulamalarda bulundular.

’Tarlada izimiz olsun’ projesi
Malatya
Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Tarlada izimiz olsun’ projesi kapsamında, Battalgazi Atatürk Ortaokulu öğrencileri Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tahsis ettiği 1.5 dönümlük alanda oluşturulan hobi bahçesinde çeşitli uygulamalarda bulundular.

Meyve, sebze ve botanik bölümlerinden oluşacak olan projenin ilk etabı, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü tarafından tahsis edilen çeşitli meyve fidanlarının dikilmesi ve evsel atıklardan organik gübre çalışması ile tamamlandı.

Proje koordinatörü Güler Doğan, okul dışı doğal alan çalışmaları ve doğa eğitimlerinin, öğrenciler adına önemli olduğunu belirterek, ’Etkinliklere katılan öğrenciler, öğretim programlarında yer alan konu alanlarını bu şekilde daha iyi anlayabilmektedirler. Öğrencilerin toprak, su ve hava ile teması onların bilişsel ve duyuşsal ve psiko-motor yeteneklerini olumlu yönde etkilemektedir’ dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...