Keçiler firarda

Adıyaman'da sürüden ayrılan ve sarp kayalıklardan atlayan 5 keçi itfaiye ekiplerinin operasyonu ile kurtarıldı.

Keçiler firarda
Adıyaman
Adıyaman’da sürüden ayrılan ve sarp kayalıklardan atlayan 5 keçi itfaiye ekiplerinin operasyonu ile kurtarıldı.

Adıyaman’ın Balyan beldesi Çatdere köyü Kümeevleri mevkiinde Mehmet Toluk’a ait sürüden bir keçi ayrıldı. Süreden ayrılan keçinin ardından 4 keçi daha ayrılarak sarp kayalıklara doğru ilerledi. Keçilerden bir tanesi sarp kayalıklardan aşağı atlayınca diğer dört keçi de atladı. Keçilerin sahibi keçilerin peşinden koştu ama geç kaldı.

Kayalıklardan aşağı atlayan keçileri çıkarmak isteyen şahıs başarılı olamadı. Köyden getirdiği merdiven ile keçileri kurtarmak istedi ancak keçileri kurtaramayınca itfaiye ekiplerine bilgi verdi.

Adıyaman Belediyesi itfaiye ekipleri 40 kilometrelik araçla yolculuktan sonra yaklaşık 2 kilometre yol yürüyerek keçilerin mahsur kaldığı kayalıklara ulaştı.

Keçileri kurtarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu. İp ile keçilerin bulunduğu yere inen itfaiye erleri daha sonra keçileri ip ile aşağı sarkıttı. İp ile bağlanan keçiler tek tek kurtarılarak özgürlüğüne kavuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...