Kasapların bayram mesaisi

Kurban Bayramı'nda kurban nedeniyle et satışı yapamayan kasaplar, kurban etlerini kıymaya dönüştürerek ve ev yapımı sucuk hazırlayarak para kazanıyor.

Kasapların bayram mesaisi Güncel
Elazığ'da Kurban Bayramı dolayısıyla iş yoğunluğu artan şehir merkezindeki bazı kasaplar ve marketler, vatandaşların kıyma ve ev yapımı sucuk talebini karşılamak için yoğun mesai harcıyor. Kurbanlık etleri derin dondurucularda muhafaza etmek isteyen vatandaşlar, kıyma çektirmek için kasaplarda yoğunluk oluşturuyor. İşlerin geçen seneye göre durgun olduğunu ifade eden kapalı çarşı esnaflarından Ahmet Uğur, "Seneden seneye kurban sonrası işler kötüye gidiyor. Etlerin maliyetinin yüksek olmasından dolayı bu sene geçen seneye göre biraz daha zayıf işler. Kurban sonrası bizim işlerde 45 gün, 2 ay kadar bir süre durgunluk oluyor. Bunu da normal karşılıyoruz. Vatandaş kurbanının yüzde 20'sini, 30'unu mutlaka kendilerine ayırıyor.
Onun tüketimi bitene kadar da illaki vatandaş et almıyor. Şuanda da ekseri müşterilerimiz kıyma çektirmek için, et doğratmak için ve kışın kavurma için kuyruk yağı olsun iç yağı olsun bunlara talep biraz daha yüksek" dedi.
Kasaplarda kurban sonrası et satışlarının durduğunu ifade eden Hasan Düzgün ise, "Malum kasaplarda bayram sonrası işler kurban etlerini çekmeyle veya kavurmalık doğramakla geçiyor. Kasaplarda en az 2 ay et satışı yok. Ancak vatandaşa hizmet için dükkan açıyoruz" diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom