Çermik’te 8 muhtaç aileye ev yapılacak

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe merkezinde evleri oturulmayacak durumda olan 8 muhtaç aileye ev yapılacağı belirtildi.

Çermik’te 8 muhtaç aileye ev yapılacak
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Çermik İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe merkezinde evleri oturulmayacak durumda olan 8 muhtaç aileye ev yapılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2010 yılında başlatılan “Gülen Yüzler” projesi çerçevesinde bugüne kadar yaklaşık 100 muhtaç aileye ev yapıldığını belirterek, ilçe merkezinde evleri oturulmayacak durumda olan yaşlı, engelli, dul ve muhtaç olduğu tespit edilen 8 ailenin evlerinin yıkılıp yeniden yapılması yönünde yapılan teklifin Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildiğini söyledi.

Kaymakam Olçaş, evlerin hanedeki kişi sayısına göre metrekareleri belirlenerek evleri yıkılıp yeniden yapılacak olan muhtaç ailelerin bilgilendirildiğini dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...