Başbakanımız Asla Diktatör Olamaz

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, "Şiir yazdığı için, şiir okuduğu için, hizmetleriyle İstanbul halkının gönlünü kazanmış, sırf şiir yazdığı için hapse girmiş bir insandan, o kelimeyi kullanmak bile istemiyorum...

Başbakanımız Asla Diktatör Olamaz Güncel
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, The Times gazetesinde yer alan Başbakan Erdoğan ve Türk Hükümetini hedef alan ilana tepki gösterdi. 
 
İpek, partisinin Elazığ İl Danışma Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Gezi olayları başta olmak üzere ülke ve dünya gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 
  
İpek, Ak Parti’nin politikaları sonucu Türkiye’nin 10,5 yıldır her gün ilerlediğini, 10 yıl öncesine göre çok daha özgür bir ülke olduğunu söyledi.
Türkiye’nin ilerlemesini, bölgesinde bir güç haline gelmesini istemeyen birtakım çevrelerin bunu hazmetmediğini belirten İpek, “Türkiye büyüyüp, bölgesinde büyük bir güç olmasına başlamışından sonra birileri rahatsız oldu. Gezi olaylarının sebebi de budur. Bugüne kadar 10,5 yıl boyunca tüm seçimlerden başarıyla çıkmış bir iktidar, geleceğini çok düzgün ve doğru planlayan bir iktidar ve arkasından son seçimde almış olduğu yüzde 50'nin daha üzerinde bir oy oranıyla yeni seçimlere hazırlanan bir iktidarı hazmedemediler. Henüz olaylar başlamadan 10 gün önce bir kısım yabancı ajanslar canlı yayın araçları kiralamışlar. Olaylar başladıktan yarım saat sonra Uluslararası Af örgütü gezi olaylarıyla ilgili hemen rapor düzenlemiş. Şuanda Suriyeyle ilgili niye düzenlemiyorsunuz. Yüz bin insan öldü. Mısırda insanlar katlediliyor, q.uni.sigi dünyanın gözü önünde. Neye bir rapor düzenlemiyorsunuz. Orda birkaç ağaç alındı başka bir yere taşındı diye göstermelik ortaya çıkarılan bir olayı sanki Türkiye’de çok büyük bir kargaşa varmışçasına işadamlarımızı, Türkiye’yi etkilemeye yönelik sahte bir girişimde bulundular: Hiçbir işe yaramadı. Gezi olayları demokrasimize tahammülü olmayanların, Ak partiye olan desteğe tahammülü olmayanların düzenledikleri bir saldırıydı, geçti, gitti. Ama bu hepimize çok büyük dersler de vermiş oldu.” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom