Miniklerin ilk okul günü...

Elazığ'da aileleriyle birlikte eğitim ve öğretim görecekleri okula gelen çocukların kimi ağladı, kimi oynadı.

Miniklerin ilk okul günü... Güncel

Elazığ Doktor Kadir Gökalp Anaokulu’na gelen öğrenciler, ilk günden sınıflarına ve öğretmenlerine alışmaya çalıştı. Sınıflarını dolduran öğrencilere öğretmenleri yakın ilgi gösterdi. Çocukların sınıfa uyum sağlaması için velileri de çocuklarla birlikte sıralara oturdu. Daha sonra öğretmenleriyle sınıfta tek kalan öğrencilerden bazıları ağlayarak annelerinden ayrılmak istemezken, bazı öğrenciler de öğretmenleriyle oyunlar oynadı.

Okul öncesi eğitimin en alt kademe eğitim olduğunu ifade eden Okul Müdürü Hayrettin Barış, bu okul öncesi olgunlaşma oranının Türkiye genelinde arttırılması için bakanlık tarafından da destek verildiğini söyledi. Okul olarak bu doğrultuda hareket ettiklerini belirten Barış, “Velilerimizin bu oryantasyon sürecinde rahat olmalarını tavsiye ediyoruz. Biz burada bütün personelimle çocukları güler yüzle karşılıyoruz. Ailelerimizin ve çocuklarımızın hizmetindeyiz. Özellikle bu oryantasyon sürecinde alışma problemi olan çocuklarımızın olabileceğini ön görüyoruz. Ancak velilerimiz biraz daha toleranslı olsunlar, çocuklarına karşı daha anlayışlı olsunlar. Bazen çocuklar ağlayabilirler. Bu zorlukların üstesinden hep birlikte eğitim camiası olarak geleceğiz. Bu hafta zaten oryantasyon programı çerçevesinde velilerimiz bu hafta eğitimde bizimle birlikte olacaklar. Yani birlikte sınıflara giriyorlar. Öğretmenlerimizle birlikte rahat bir iletişim kurabiliyorlar. Çocuklar aynı şekilde okulun kademelerini tanıyorlar. Yani velilerimiz her an her zaman bizimle birlikteler” dedi. 

“ÇOCUKLARIMIZLA BERABER TEKRAR OKULLU OLDUK”
Oğluyla birlikte okula gelen Veli Ali Dursun Er ise, “Bizlerde çocuklarla beraber, okula tekrardan başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Burada birbirinden kıymetli çiçekten daha kıymetli çocuklarımızla beraber o ilk gün heyecanını aileler olarak bizlerde yaşıyoruz. İlk gün beklediğimizden çok çok daha iyi geçti. Bu kadar kısa sürede uyum sağlayacağını ben açıkçası beklemiyordum. Bir çekime ve ağlama süreci bekliyorduk ama çok şükür öyle bir sıkıntı olmadı. Burada öğretmenler olsun aileler olsun gerçekten sıcak ve güzel bir ortam var” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom