106 bin ağaç toprakla buluşuyor

Elazığ'da belediye tarafından 106 bin adet ağaç ve çalı grubunun toprakla buluşturulmaya başlandığı bildirildi.

106 bin ağaç toprakla buluşuyor Güncel

Mevsim koşullarına uygun bitki dikim çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğünü bildiren Elazığ Belediyesi, Sonbahar mevsimi çalışmalarında toplam 106 bin adet ağaç, çalı grubu ve süs bitkisinin toprakla buluşturulmaya başlandığını aktardı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada," Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yıl sonu itibariyle yapımı tamamlanacak olan parkların ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere ağaç ve süs bitkilerinin dikim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda çınar, dış budak, erguvan, oya, süs armudu, süs eriği, süs elması, palmiye, ıhlamur, taflan, şimşir, lavantin, bodur alev, bodur ateş, çıtır taflan, nandina, ardıç, zakkum, kareks gibi toplam 106 bin adet ağaç ve çalı grubu toprak ile buluşturularak şehir estetik bir görünüme kavuşturulacak"denildi.

Açıklamada, çalışma programları kapsamında Ataşehir Mahallesi, İmam Efendi Bulvarı Kavşağı, Kekliktepe Kavşağı ve Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi yanında peyzaj çalışmalarının sürdüğü de aktarıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...