Milletvekili Aydemir AK çalışma ufkunu tarif etti

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Biz insanı yaratılmışların en şereflisi, emeğini de kutsal biliriz. Çalışanın emeğinin karşılığı alın teri kurumadan verilmeli anlayışına sahibiz ve çalışmayı, millet yolunda çalışmayı ibadet kabul ederiz dedi.

Milletvekili Aydemir AK çalışma ufkunu tarif etti
Erzurum
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Biz insanı yaratılmışların en şereflisi, emeğini de kutsal biliriz. Çalışanın emeğinin karşılığı alın teri kurumadan verilmeli anlayışına sahibiz ve çalışmayı, millet yolunda çalışmayı ibadet kabul ederiz” dedi.

Aydemir Akif’in vurgularını paylaştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde öngörülerini paylaşan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti çalışma ufkunu Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle tarif ederek, “Bir sühendanın, söz ustasının “Bekayı hak tanıyan sa’yi bir vazife bilir / Çalış çalış ki beka sa’y olursa hakkedilir tarifine tabiyiz” ifadesini kullandı.

Aydemir’den çalışma hayatına dair AK tarif

Çalışma hayatını tarif eden Milletvekili Aydemir, “Bir filozof öyle güzel tarif ediyor ki. Çalışma hayatını seviyorum diyor yani İş hayatını seviyorum diyor ve ekliyor: Çünkü burada rekabet var, kelimeler yerine yapılanlar var, bu yüzden çok seviyorum ve devam ediyor: İş hayatını seviyorum çünkü ciddiyet ister ve bugünün işiyle uğraşırken yarını düşünmeme fırsat vermez. Çalışma hayatını seviyorum çünkü düzeltmeye değil yapmaya çalışır, çünkü başarıya endekslidir, ikiyüzlülüğe ve duygusallığa yer yoktur. Biz de bu notlardan mülhem çalışma hayatını hakikaten çok seviyoruz” dedi.

“Çalışanın emeğinin karşılığı alın teri kurumadan verilmeli”

Vurgusunu AK Kadro çerçevesinde yaptığını belirten Milletvekili Aydemir, “AK kadro adına söylüyorum bunu. Zira, hatayı, uyuşukluğu verimsizliği reddedip elinden gelen her şeyi ortaya koyanları fazlasıyla ödüllendirir tıpkı hakşinas milletimiz gibi, milletimizin ak kadroyu çalışmalarından dolayı ödüllendirdiği gibi. Tabii, daha gün doğmadan rızka yönelme düşleri kurdurur ve günü yeni bir heyecan ve macerayla kuşatır. Hasılı mübarek bir eylem, bereket yayan bir kavramdır. Bu yüzdendir ki biz insanı yaratılmışların en şereflisi, emeğini de kutsal biliriz. Çalışanın emeğinin karşılığı alın teri kurumadan verilmeli anlayışına sahibiz ve çalışmayı, millet yolunda çalışmayı ibadet kabul ederiz” diye konuştu.

AK Davanın yerli ve milli anlayışına da değinen Milletvekili Aydemir, “Bir sühendanın, söz ustasının Bekayı hak tanıyan sa’yi bir vazife bilir / Çalış çalış ki beka sa’y olursa hakkedilir tarifine tabiyiz. Onun Çalışmak! Başka yol yok, hem nasıl? Canlarla, başlarla / Alınlar terlesin, derhal iner mev’ûd olan rahmet kaydına teslimiz. Her sahada bize ait olana dönmek, bizi bizim değerlerimizle kıymetlendirmek, kendi ufkumuzu kendimiz belirlemek, küresel vizyonda yerli ve milli olanla var olmak” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...