Zübeyde Hanım Caddesi 6 şeride çıkarılıyor

Şehrin ana arterleri arasında yer alan Zübeyde Hanım Caddesi, yapılacak yol genişletme çalışmalarıyla toplam 6 şeride çıkarılıyor.

Zübeyde Hanım Caddesi 6 şeride çıkarılıyor Güncel

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde yol bakım-onarım ve genişletme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda Zübeyde Hanım Caddesi’nde, Malatya Yolu’ndan şehir merkezi istikametine ek bir şeridin açılması için çalışmalara başlandı. Ekipler ilk etapta Orman İşletme Müdürlüğü’nden Ahmet Aytar Meydanı’na kadar olan 1000 metrelik alanda söküm çalışmalarına başladı. Daha sonra altyapı çalışmaları tamamlanarak, asfaltlanan ek şerit, kısa sürede hizmete sunulacak. Çalışmaların 2. etabında ise Orman İşletme Müdürlüğü ile Çaydaçıra Kavşağı arasındaki 600 metrelik alanda ek şerit yapım çalışması gerçekleştirilecek. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yaklaşık bir ay önce yapılan çalışmalarla Zübeyde Hanım Caddesi’nin şehir merkezinden Malatya istikametine 3 şeride çıkarılarak hizmete sunulduğu belirtilerek, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin çalışmalarıyla karşı şerit de 3 şeride çıkarılacak. Şehir içi trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan bu çalışmalar sırasında yol üzerinde bulunan hiçbir ağaca zarar verilmeyecek. Ek şerit ağaçlar arasında açılarak hizmete sunulacak” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom