Kulp belediyesinden yol göçüklerine karşı kalıcı çözüm

Diyarbakır'ın Kulp Belediyesi Yenimahalle Diyarbakır Caddesinde oluşan yol göçüklerine kalıcı bir çözüm olabilmesi için yol kenarına fore kazık uygulama işini 31 Ekim 2017 tarihinde 460 bin 200 TL'ye ihale ederek çalışmalarına başladı.

Kulp belediyesinden yol göçüklerine karşı kalıcı çözüm
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kulp Belediyesi Yenimahalle Diyarbakır Caddesinde oluşan yol göçüklerine kalıcı bir çözüm olabilmesi için yol kenarına fore kazık uygulama işini 31 Ekim 2017 tarihinde 460 bin 200 TL’ye ihale ederek çalışmalarına başladı.

Kulp Belediyesince Yenimahalle Diyarbakır Caddesinde oluşan yol göçüklerine kalıcı bir çözüm olabilmesi için ihale ettiği fore kazık uygulama çalışmaları başladı. Kulp ilçesinin fiziki yapı itibari ile sürekli tekrarlanan göçüğün kalıcı bir şekilde çözüme kavuşabilmesi için 11 metre derinliğe sahip 60 adet fore kazık uygulama çalışmalarını başlattığını dile getiren Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu “Diyarbakır caddesinde oluşan göçük uzun yıllardan beri sürekli oluşan bir göçüktür. Bugüne kadar kalıcı bir çözüm düşünülerek herhangi bir çalışma yapılmamıştır maalesef. Yol kenarında bulunan yapıların, seyir halindeki araçların, yürüyen vatandaşlarımızın zarar görmemesi ve ulaşım da herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına kalıcı bir proje üretip çalışmalara başladık. Çok kısa sürede bu çalışmalarımızı tamamlayıp oluşabilecek bütün risklerin önüne geçeceğiz. Bu caddemiz çalışmalarımızdan sonra daha güvenli ve daha sağlıklı bir ulaşıma hizmet edecek” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...