E. Yeni Malatyaspor alt yapısı emin ellerde

Evkur Yeni Malatyaspor alt yapısında başlatılan değişim kapsamında antrenörlüğe başlayan Malatya futbolunun emektar kaptanlarından Tuncay Selçuk'un çalıştırdığı U14 takımı, Spor Toto Gelişim Ligi 4. Grup'un ilk devresini 2. sırada tamamladı.

E. Yeni Malatyaspor alt yapısı emin ellerde
Malatya
Evkur Yeni Malatyaspor alt yapısında başlatılan değişim kapsamında antrenörlüğe başlayan Malatya futbolunun emektar kaptanlarından Tuncay Selçuk’un çalıştırdığı U14 takımı, Spor Toto Gelişim Ligi 4. Grup’un ilk devresini 2. sırada tamamladı.

Spor Toto Gelişim Ligi U14 Kategorisi 4. Grup’ta 8 karşılaşma oynayan Malatyalı gençler, 5 galibiyet, 1 beraberlik, 2 de yenilgi aldı.

24 puanlı lider Trabzonspor’un ardından ilk yarıyı ikinci sırada tamamlayan U14 takımının Teknik Direktörü Tuncay Selçuk, “Amacımız yarıştırmak değil, geliştirmek” açıklamasını yaptı.“Bu çocuklar Malatya futbolunun sigortası, teminatıdır”

Sporcuların gelişimine katkı sunarken, bunu skora da yansıtmanın sevindirici olduğunu belirten Selçuk, “Küçük yaş kategorilerinde çocukların gelişimine katkı sunmak oldukça önemli. Yaptığımız antrenmanlarda ağırlıklı olarak çocukların fiziksel gelişiminin yanında beyinsel gelişimlerine de katkı sunacak bir program takip ediyoruz. Yeni Malatyaspor alt yapısı olarak önemli bir misyonumuz var. Tabii her yaş kategorisinde olduğu gibi U14’te de amacımız yarıştırmak değil, geliştirmek. Geliştirirken, bunu sonuca da yansıtmak sevindirici diye düşünüyorum. Bulunduğum Spor Toto Gelişim Ligi U14 Kategorisi 4. Grup’ta ilk yarıyı 2. sırada tamamladık. Bu çocuklar Malatya futbolunun sigortası, teminatıdır. O yüzden onlara futbolun doğrularını öğretirken, insani değerler, maneviyat ve sevgiyi de öğretmemiz gerekiyor” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...