CHP’li Erol, Başbakan Yıldırım ile görüşmesini anlattı

Tunceli'de Munzur Vadisi'ne yapılması planlanan HES ve barajların iptali ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım'la görüştüğünü belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Başbakanın, konuyu bildiğini ve yakından takip ettiğini söylediğini aktardı.

CHP’li Erol, Başbakan Yıldırım ile görüşmesini anlattı
Tunceli
Tunceli’de Munzur Vadisi’ne yapılması planlanan HES ve barajların iptali ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım’la görüştüğünü belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Başbakanın, konuyu bildiğini ve yakından takip ettiğini söylediğini aktardı.

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Munzur Vadisi’ne yapılması planlanan HES ve barajların iptali ile ilgili açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü belirten Erol,Munzur’daki HES ve barajların iptaliyle ilgili hükümetin bu konuyu ciddiye alarak değerlendirme yapmasının bile önemli gelişme olduğunu ve Başbakan Yıldırım’ın, konuyu yakından takip ettiğini söylediğini aktardı.

Tunceli ve Tunceliler için hayati önem taşıyan Munzur Vadisi’ndeki HES ve Barajların iptali ile ilgili özellikle son 1 ay içerisinde ciddi gelişmeler olduğunu aktaran Milletvekili Gürsel Erol," Öncelikli en büyük gelişme Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın doğanın korunmasıyla ilgili getirmiş olduğu bir kanun teklifinin meclisteki komisyonda görüşülmesi sırasında bizimde Munzur Vadisindeki doğal yaşamın korunması yönelik verdiğimiz kanun teklifi birleştirilerek oldu. Mecliste ilk defa bir ana muhalefet partisinin milletvekilinin bir kanun teklifi hükümetin kanun teklifi ile birleştirilerek görüşmeye açıldı. Bu görüşme neticesinde benim talebim ve teklifimle çevre komisyonunun Tunceli’de Munzur Vadisinde baraj ve HES yapılacak alanın yerinde inceleyerek yapılıp yapılmamasıyla ilgili bir kanaat oluşturulması talebinde bulundum. Çevre komisyonu bunu uygun gördü. Sanıyorum Nisan ayı içerisinde Çevre ve Su İşleri Bakanımız ve komisyon üyelerimiz Tunceli’de yapılması planlanan HES ve barajlarla ilgili incelemede bulunacaklar"dedi."Başbakan konuyu yakından takip ediyor"

Meclis Genel Kurulda Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü ifade eden Erol,” Tunceli’deki ve çevre komisyonundaki gelişmeleri anlattım. Tunceli halkının Munzur Vadisi üzerinde yapılması planlanan HES ve barajlara karşı bakış açısını aktardım. Başbakanımız da, konuyu bildiğini ve yakından takip ettiğini ifade etti. Arkasından Enerji Bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonuna katıldım. Orada Enerji Bakanımız Berat Albayrak’a yine aynı şekilde çevre komisyonunun Tunceli’ye HES ve barajlarla ilgili bir inceleme yapacağını, ifade ettim, komisyona Enerji Bakanlığının bürokratlarının katılması ricasında bulundum" diye bilgi v erdi."Hükümetin ciddiye alarak değerlendirme yapması bile önemli gelişmedir"

Konunun takibinde olduklarını da aktaran Erol,” Munzur’daki HES ve Barajların iptaliyle ilgili devletin, hükümetin bu konuyu ciddiye alarak değerlendirme yapması bile önemli gelişmedir. Bu gelişmelerden inşallah sonuç alarak yanlış politikadan vazgeçilmesine katkı vermiş olacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...