Yıldırım cami minaresini yıktı

Elazığ'da bir caminin minaresi yıldırım düşmesi sonucu yıkıldı.

Yıldırım cami minaresini yıktı Güncel

Olay, Maden ilçesine bağlı Tekevler köyü Dilakkaya mezrasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece yarısı büyük bir gürültüyle yıldırım, Dilakkaya Camii’nin minaresine düştü. Yöre sakinleri gürültü sesini duyarak dışarı çıktığında caminin minaresinin yıkıldığını fark etti. Olayın gece yarısı olması nedeniyle olası bir facia önlendi.

Gece saat 01.00 sıralarında büyük bir gürültü duyulduğunu aktaran Muhtar Ahmet Düz, "Köyden arkadaşlarımız baktığında caminin minaresinin yıkıldığını fark edip haber verdiler. Gittiğimde caminin minaresinin büyük bir bölümü yıldırım çarpması sonucu yıkılmış, çatıda hasar oluşmuş ve iç tesisat yanmıştı. Durumu İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine bildirdik" dedi.

Muhtar Düz, yıldırım düşmesinin gece yarısı meydana gelmesinden dolayı can kaybı ve yaralanma yaşanmadığını da kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...