Öğrencilere meyve yeme alışkanlığı kazandırılıyor

Adıyaman'da bir ilkokulda gerçekleştirilen okul manavı projesi ile öğrencilere meyve yeme alışkanlığı kazandırılıyor.

Öğrencilere meyve yeme alışkanlığı kazandırılıyor
Adıyaman
Adıyaman’da bir ilkokulda gerçekleştirilen okul manavı projesi ile öğrencilere meyve yeme alışkanlığı kazandırılıyor.

Adıyaman Borsa İstanbul İlkokulu tarafından meyve sevmeyen öğrenciler için ‘Okul Manavı’ uygulaması başlatıldı. Öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ve meyve yemelerini özendirmek için başlatılan proje öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor. Her hafta bir gün öğrencilere ‘okul manavında’ ücretsiz meyve dağıtılıyor. Okul koridoruna kurulan manav reyonuna kasa kasa getirilen meyveler, öğrencilere tek tek veriliyor. Mandalina ve elma ikram edilen öğrenciler, meyve alabilmek için uzun kuyruklar oluşturuyor. Büyük ilgi gören projeden hem öğrenciler hem de veliler memnun. Okul Müdürü Nihat Kaplan, meyve sevmeyen öğrencilere meyve yeme alışkanlığını kazandırmaya başladıklarını belirterek, uygulamanın büyük ilgi görmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Nihat kaplan, “Öğrencilerimizin meyve alışkanlığını kazandırmak amacıyla ücretsiz okul manavı projemize öğrencilerimizin rağbet etmesi ve velilerimizin olumlu tepkisi bizleri çok sevindirdi. Öğrencilerimizin hafta bir gün manavdan ücretsiz meyve yemesini istiyoruz. Evde meyve yemeyen öğrencilerimizin arkadaş ortamında yemesini istiyoruz. Bu proje ile bunu başardık” dedi.

Öğrenciler de uygulamayı çok sevdiklerini belirterek, devam etmesini istediler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...