Elazığ'a mevsimin ilk karı yağdı

Meteorolojinin önceden uyardığı kar yağışı Elazığ'da etkili oldu. Kent merkezinin belirli bölgeleri ile Hazar Dağı ve Harput, mevsimin ilk kar yağışı ile beyaza büründü.

Elazığ'a mevsimin ilk karı yağdı Güncel

Türkiye genelinde bir çok ilde olduğu gibi Elazığ’a da mevsimin ilk karı yağdı. Sabaha karşı başlayan kar yağışı nedeniyle Sivrice’de bulunan Hazar Baba dağı, tarihi Harput Mahallesi ve kent merkezinin belirli yerleri beyaza büründü. Kentin batı kısmında bulunan mahallelerde kar yağışı etkili olurken, doğu kısmında da belirli aralıklarla etkisini gösterdi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği Elazığ’da kar, Tunceli ve Bingöl’de ise karla karışık yağmur yağışı beklendiği aktarıldı. Sıcaklıkların 2 ile 4 derece arasında azalacağı kaydedilirken, rüzgarın zaman zaman saatte 50 kilometre hızla kuvvetli esmesi beklendiği uyarısı yapıldı. Açıklamada, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’ün yüksek kesimlerinde sıcaklığın 0 derecenin altına düşebileceğine dikkat çekilerek, "Hafif ve orta kuvvette zirai don, buzlanma olabileceğinden, yoldaki ve yola çıkmayı düşünen vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önerilmektedir. Rüzgarın zaman zaman kuvvetli esmesi beklendiğinden, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olaylara karşı tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...