Diyarbakırlı esnaftan örnek davranış

Diyarbakır'da esnaflık yapan bir kişi, engelli vatandaşların yaptığı el işi ürünleri satıp, hiçbir ücret almadan parasını kendilerine veriyor.

Diyarbakırlı esnaftan örnek davranış
Diyarbakır
Diyarbakır’da esnaflık yapan bir kişi, engelli vatandaşların yaptığı el işi ürünleri satıp, hiçbir ücret almadan parasını kendilerine veriyor.

Diyarbakır’da hediyelik eşya satan Ahmet Çeçen, engelliler için anlamlı bir kampanyaya imza attı. Aynı ürünleri kendisi yapabilecek durumda olan Çeçen, engelli vatandaşların dertlerine derman olmak için, onların cam fanus ve bardaklar üzerinde işledikleri ürünleri hiçbir karşılık almadan dükkanında satıyor. Sattığı ürünleri birer birer not eden Çeçen, ürünlerden gelen parayı hangi engelli vatandaş getirmişse eksiksiz ona teslim ediyor. Yaptığı çalışma ile engellilerin gönlünde taht kuran Çeçen, “Dükkanımda hediyelik eşya ürünleri de satıyorum. Engelli vatandaşlar kendi yaptıkları ürünleri satmak için yanıma geldi. Belli bir ücret karşılığı el emekleri ürünlerini dükkanımda satmayı önerdiler. Ben hiçbir ücret almadan ürünleri satacağımı söyledim. Hepimiz engelli adayıyız, onlara ellerimizden geldiğince yardım etmeliyiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...