Ulaş’ta Nakış ve İğne Teknikerleri Kursu açıldı

Sivas'ın Ulaş ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik basit nakış iğne teknikleri kursu açıldı.

Ulaş’ta Nakış ve İğne Teknikerleri Kursu açıldı
Sivas
Sivas’ın Ulaş ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik basit nakış iğne teknikleri kursu açıldı.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Coşgun yaptığı açıklamada, kadınların talepleri doğrultusunda açılan kursa 16 kursiyerin katıldığını kursun 288 saat 4 ay süreceğini aktararak, kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini belirtti.

Coşgun,El Sanatları Teknolojisi öğretmeni Neslihan Umutlu Karakaş tarafından verilen kursta kursiyerlerin ev tekstil, çeyizlik ürünlerin hazırlanması ve evde yıpranmış el işlemeleri dokumalarının yenilenmesi bakım ve onarımının yapılmasını öğrendiklerini ifade etti

Coşgun, kursların ev kadınlarına meslek edindirdiğini, sosyalleştirdiğini, kaynaşma ve dayanışmayı artırdığı gibi komşuluk ilişkilerini de pekiştireceğini vurgulayarak, "Kursiyerlerimiz aynı zamanda meslek öğrenerek kurs sonrası evlerinde yapacakları çalışmalarla aileye maddi kazanç sağlayabilecekler" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...