Dulkadiroğlu Belediyesi gazilerden de ruhsat ücreti almayacak

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde iş yeri açan gazileri, ruhsat ücretlerinde muaf tuttu.

Dulkadiroğlu Belediyesi gazilerden de ruhsat ücreti almayacak
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde iş yeri açan gazileri, ruhsat ücretlerinde muaf tuttu.

Belediye Başkanı Necati Okay, düzenlediği basın toplantısında, Dulkadiroğlu Belediye Meclisi kararıyla daha önce şehit yakınları için uygulanan iş yeri açma muafiyetini gaziler için de uygulamaya başladıklarını söyledi.

Şehit yakınları ve gazilere gerekli değeri her platformda verdiklerini kaydeden Başkan Okay, “Milletimizin birliği ve dirliği uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan gazilerimizin her zaman yanındayız. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak şehit yakınları ve gazilerimize yönelik birçok çalışma yaptık. Geçtiğimiz kurban bayramında bölgemizde bulun tüm şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi tek tek ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu en net şekilde ortaya koyduk. Şehit yakınlarımızda olduğu gibi gazilerimizi de iş yeri açma ücretinden muaf tutuyoruz. Bugün değerli gazimizin ruhsat başvurusunu inceleyerek ücretsiz olarak kendisine ruhsatını takdim edeceğiz. Ben gazimize bu vatana yapmış olduğu fedakarlıktan ötürü ülkem ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlar için ne yapsak azdır. İnşallah yapmış olduğumuz bu çalışmalar onların mutlu olmasına ve hak ettikleri değeri görmesine katkı sağlar” dedi.

Başkan Okay, daha sonra ilk ruhsat başvurusu yapan terör gazisi Ahmet Erşan’a iş yeri açma ruhsatını teslim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...