Kahta HEM öğrencilere rehberlik semineri verdi

Adıyaman'ın Kahta İlçe Halk Merkezi üniversiteye hazırlanan öğrenciler için rehberlik semineri gerçekleştirdi.

Kahta HEM öğrencilere rehberlik semineri verdi
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta İlçe Halk Merkezi üniversiteye hazırlanan öğrenciler için rehberlik semineri gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen seminere Kahta Halk Eğitimi Merkezinde üniversiteye hazırlanan mezun öğrenciler büyük ilgi göstererek yeni sınav sistemi hakkında rehber öğretmenlerine sorular sorarak sınav öncesi sistem hakkında bilgi edindiler.

Kahta Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Güllü, “Yeni sınav sisteminin öğrenci üzerindeki stresini azaltan, karmaşıklıktan uzak daha yalın ve sade bir sistemdir. Öğrenci stres içinde olursa başarıyı yakalaması mümkün değildir. YÖK tarafından yapılan yeni düzenleme ile sınav bir hafta sonunda gerçekleştirilecektir. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık bir de dili katarsak 4 puan türü olacak, eskisi gibi 18 puan türü olmayacak. Yüksek öğrenim programlarına sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puanları ile girilecektir. YÖK yeni düzenleme ile sınavı öğrencilerimiz, aileleri, rehber hocaları için daha yalın, daha sade ve yönetilebilir bir hale getirmiştir. Ayrıca KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek (ön lisans ve lisans ayrı) ve Eğitim Bilimleri kurslarını açarak öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları tüm kursları açmaya gayret ediyoruz. Semineri veren rehber öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Katılımın yoğun olduğu rehberlik seminerine, semineri veren Rehber öğretmenleri Vedat Bayat, Mahmut Işık, Emrah Kar, Kahta Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Güllü,kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...