Vali Gül: "Sivas’a 400 milyonun üzerinde eğitimi yatırımı yapılıyor"

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlerden oluşan heyet Sivas Valisi Davut Gül'ü ziyaret etti.

Vali Gül: Sivas
24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlerden oluşan heyet Sivas Valisi Davut Gül’ü ziyaret etti.

Süleyman Demirel Ortaokulu, Şeyh Şamil İlkokulu ve Kadı Burhanettin İmam Hatip Ortaokulu’nda oluşan öğretmen heyeti Vali Gül ile makamında bir araya geldi. Eğitim sisteminin iyi olmasının hayatın her alanına yansıdığını söyleyen Gül,"Eğitim sistemimizde sıkıntı varsa bu sefer de olumsuzluklar başlıyor. Türkiye’de eğitim sistemi her geçen gün daha iyiye gidiyor. Biz şuan Almanya’nın eğitime ayırdığı bütçeden daha fazlasını eğitime ayırıyoruz. Mevcut geldiğimiz yer bir öncekinden daha iyi. Hepinizin okuduğu okulları, sınıf başına düşen öğrenci sayılarını düşünün. Ben 59 kişilik sınıfta okudum" dedi.

Sivas’ta 400 milyonun üzerinde eğitim yatırımı olduğunu kaydeden Gül, "Bunun 170 milyonu bitti. 230 milyon civarı da ya ihale edildi, ya projesi yapılıyor, ya inşaatı devam ediyor. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Bir sonraki Öğretmenler Günü’nde inşallah hem öğretmenlerimizle ilgili hem de Sivas’ımızda eğitim sisteminin biraz daha ileri gittiğini konuşuruz." diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...