Diş çapraşıklıkları kaderiniz olmasın

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, Diş çapraşıklıkları kaderiniz olmasın dedi.

Diş çapraşıklıkları kaderiniz olmasın
Erzurum
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, "Diş çapraşıklıkları kaderiniz olmasın" dedi.

Ortodontinin orto ve donti kelimelerinin birleşiminden oluştuğunu ve düzgün diş anlamına geldiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, "Eğer dişlerinizde çapraşıklıklar varsa, dişleriniz düzgün kapanmıyorsa, aralıklar varsa ortodonti tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır. Dişlerdeki çapraşıklıklar, çene eklemlerimizde rahatsızlık, konuşma bozukluklarına sebep olabilir ve yemek yeme fonksiyonumuzda sorunlarla beraber birde estetik olarak ta sıkıntılar doğurmaktadır" dedi.

Son senelerde ortodonti diş tedavisi oldukça geliştiğini ve bir kaç tane tedavi yöntemi bulunduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, "Bunlar, Lingual Ortodonti, Telsiz Ortodonti (invisalign) dir. Lingual Ortodonti ve Telsiz Ortodonti (invisalign) konularının detaylarına bakabilirsiniz. Ortodonti tedavisinde belli bir yaş uygulaması yoktur. Çocuklarda süt dişleri bittikten sonra ortodonti tedavisine başlanabilir. 6 yaş itibari ile çocuklarda dişlerin takibini yaparak çapraşıklık gözlemlendiği zaman uygulama yapılabilir. Son dönemlerde çocukları için ve yetişkinlerde ortodonti tedavisine çok talep göstermektedir" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...