STV Elazığ'da

Nur Viral'ın hazırlayıp sunduğu ve geçtiğimiz gün yayınlanan yapılan Mutfak Keyfi programında Elazığ ve Elazığ'ın yemekleri hakkında tanıtım yapıldı.

STV Elazığ'da Güncel
Nur Viral’ın hazırlayıp sunduğu ve geçtiğimiz gün yayınlanan yapılan Mutfak Keyfi programında Elazığ ve Elazığ’ın yemekleri hakkında tanıtım yapıldı.
 
 
Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir ili ziyaret edip, bu illerin tanıtımını izleyenlerine aktaran ve ilin damak tadı hakkında da insanları bilgilendiren Nur Viral’ın Elazığ yemeklerine olan sevgisiyse dikkat çekti.
 
Program çekimleri kapsamında Elazığ Kapalı Çarşıyı Başkan Selmanoğlu ile birlikte ziyaret ederek, burada bir söyleşi gerçekleştiren Viral’ın Elazığ’ın yemeklerinin kitaplara değil, ciltlere bile sığmadığını belirtmesi üzerine Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da Elazığ’ın meşhur yemeklerinden bazıları hakkında izleyenlere bilgiler verdi. 
 
155 çeşit yemekle Elazığ mutfağının çok zengin bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Başkan Selmanoğlu, “Yemeklerimiz saymakla bitmez” dedi.
 
Tarihi Kapalı Çarşı hakkında da Nur Viral ve Samanyolu Televizyonu izleyenlerine bilgiler veren Başkan Selmanoğlu, buranın restorasyonunun belediye tarafından yapıldığını ve Mısır Çarşısının benzeri olan mekânda esnafların son derece temiz ve sağlıklı bir ortamda satış yaptıklarını söyledi. Orcik başta olmak üzere, diğer yöresel yiyecekleri de programda tanıtan Başkan Selmanoğlu, Orciğin tanıtımına katkı sunmak adına belediye olarak her yıl festival gerçekleştiklerini kaydetti.
 
Programda daha sonra Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr Fulya İlhan’ın da evine konuk olan Nur Viral, İlhan’dan Dilim dolma, Harput çorba, taş ekmeği ve sırın yapılışını izleyenleri için görüntüledi. 
 
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen program çekimlerinde eğlenceli dakikalar yaşanırken, Mutfak Keyfi programı STV ekranların yanı sıra Samanyolu Televizyonunun internet sitesinden de izlenilebiliyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom