'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesi

'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesi Güncel

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, ‘Elazığ Her Yerde Okuyor’ projesinin tanıtım toplantısı Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Toplantıda hazırlanan projeyle öğrencilere kitap okumayı sevdirerek, okuma alışkanlığının kazandırılmasının hedeflendiği belirtildi.

İnsanın doğduğu andan itibaren öğrenme güdüsüyle hayata başladığını belirten Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, “İnsan okuma yazma yetisini kazandığı andan itibaren öğrenme yetisini okuyarak taçlandırır. Okumak uzun bir yolculuktur. Okumak beşikten başlar mezarda biter. Okumak iğne ile kuyu kazmak gibidir. Kararlılık ve sabır ister. Okumak bir arayıştır ve hayata farklılık kazandırır” dedi.

Bilgili insanların güçlü olduğunu aktaran Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk, “Beşikten mezara kadar okumalıyız. Bizler okuyarak yüreklere dokunacağız ve içimizdeki uyuyan devi de uyandırmış olacağız. Okuyan insanların ölüsü bile okumayan insanların dirisinden çok daha değerlidir” diye konuştu.

Programa Vali yardımcısı Erkan Kaçmaz ile Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk’ün yanı sıra eğitimciler katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...