Tunceli’de 600 liseliye İstanbul, Ankara ve İzmir gezisi

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in girişimleriyle kentte lise son sınıfta olan 600 öğrenci, moral ve motivasyonlarının artması için gruplar halinde İstanbul, Ankara ve İzmir'e geziye gönderilmeye başlandı.

Tunceli’de 600 liseliye İstanbul, Ankara ve İzmir gezisi
Tunceli
Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in girişimleriyle kentte lise son sınıfta olan 600 öğrenci, moral ve motivasyonlarının artması için gruplar halinde İstanbul, Ankara ve İzmir’e geziye gönderilmeye başlandı.

Tunceli Valiliği ve Belediye işbirliğinde iş adamlarının desteğiyle öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırılması amacıyla hazırlanan "Üniversitelerimizi geziyoruz" projesi kapsamında 62’si öğrenci 64 kişilik ilk kafile İstanbul’a gitmek üzere bugün Tunceli’den yola çıktı. Tunceli’den Vali Sonel’in uğurladığı öğrenciler Elazığ Havalimanından uçakla İstanbul’a hareket etti.

Vali Sonel’in kendilerini geziye gönderdiğini aktaran öğrencilerden Erdoğan Aşkın, “Bu bizim için çok iyi bir organizasyon. Bu sayede daha çok moral ve motivasyon kazanıyoruz. Hedeflerimiz konusunda daha da ileriye gidiyoruz” dedi.

Öğrencilerden Berkay Kılıç ise, ”Sınava hazırlandığımız dönemde valimiz, bizlere destek oluyor. Bu tip projelerin arkadaşlarımızın adına desteklenmesini istiyorum. Gerçekten motivasyon kaynağı olacak, çalışma tempomuzu arttıracak” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Başak Korkmaz da, “Bizim için çok güzel bir şey. Moral ve motivasyon olarak yükseğe çıkıyoruz. Hayallerimizdeki üniversiteye gitme imkanımız var. Onları görme imkanımız olacak” dedi.

İlk grubu Tunceli’den otobüsle Elazığ’a oradan da uçakla İstanbul’a yolcu ettiklerini aktaran Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel,"Orada bugün dahil 3 gün kalacaklar. Biz, Tunceli genelinde 7 ilçelerimizle birlikte 600 lise son sınıf öğrencimizi bu tür gezilere yollayacağız" şeklinde konuştu.

Öğrencilere "hem üniversiteleri gezin, moral ve motivasyon olsun, hem boğaz turu yapın" tavsiyesinde de bulunan Vali Sonel, "Yeter ki sizler üniversiteye gidin, iş sahibi olun, bu memleketin güzel insanlarına güzel işler yapın” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...