Saraç: Malatya Caddesi'nde gerekli önlemler alınmalı

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, Malatya Caddesi'nde yaşanan trafik yoğunluğunun ölümlü kazalara sebebiyet verdiğini, önlem alınmaması halinde bu kazaların daha da artabileceğini söyledi.

Saraç: Malatya Caddesi'nde gerekli önlemler alınmalı Güncel

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, önceki gün Malatya Caddesi’nde meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının önlem alınmamasından kaynaklandığını vurguladı.

Malatya Caddesi ile ilgili daha önce yaptıkları açıklamalardan dolayı yoğun olan cadde üzerine üst geçit yapıldığını anımsatan Saraç, “Üst geçit yapıldı ancak gerekli koşullar yerine getirilemedi. Bu sebeple kazaların önüne maalesef geçilemiyor” dedi.

Saraç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere şehir trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biri de Malatya Caddesi’dir. Bu cadde üzerinde önceki yıllardan beri aşırı trafik yoğunluğu yaşanmakta ve maalesef gün içerisinde çok sayıda kaza meydana gelmekteydi. Cadde üzerinde yapılan bir alışveriş merkezi nedeniyle hem araç trafiğinde yoğunluk arttı hem de yayalar bu caddeyi sıkça kullanmaya başladı. Son dönemlerde özellikle akşam saatlerinde o bölgede yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik kazalarında da ciddi bir artış yaşandı. Bu kazalar maddi hasara neden olurken birçok vatandaşımız da bu kazalarda yaralandı. Yaptığımız açıklamalar ve televizyon programlarında bu konuya dikkat çekmiş ve yaşanan trafik yoğunluğunun ölümlü kazalara sebep olacağını açıklamıştık. Yaptığımız uyarılar dikkate alındı ve yaya trafiğinin yoğunluğunu azaltmak için cadde üzerinde üst geçit yapıldı. Uyarılarımızın dikkate alınması bizleri memnun etse de üst geçidin tüm işlemlerinin tamamlanmaması maalesef yine kazalara sebep oldu. Önceki akşam Malatya Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında Yavuz Barutoğlu adlı bir vatandaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir. Üst geçidin yapılması her ne kadar güzel bir uygulama olsa da vatandaşlar teşvik edilmediği sürece, caddenin yoğun kullanılan yerlerinin tel örgüyle uzun mesafe kapatılmadığı sürece üst geçidin bir anlam ifade etmediğini düşünüyoruz. Buradan yetkililere bir kez daha seslenmek istiyorum. Üst geçidin olduğu bölgede yapılacak uzun mesafeli tel örgüyle yayaların üst geçide yönlendirilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde ölümlü kaza sayısı daha da artacaktır. Yetkililerin bu konuda duyarlı ve sorumlu davranmalarını istiyor, Karayolları Trafik Güvenliği Derneği olarak Malatya Caddesi üzerinde ve trafiğin yoğun olduğu diğer bölgelerde yapılacak çalışmaları bundan sonraki süreçte de yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyorum”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom