Ilıcalı "Öğretmenler geleceğimizin mimarı çocuklarımızın kılavuzlarıdır"

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ilıcalı Erzurum
Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında siyasi kimliğimden ziyade, ömrünün 35 yılını akademisyen olarak geçirmiş bir eğitimci olduğuna dikkat çeken Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı "bu mesleğin ne denli özveri gerektirdiğini, getirdiği zorlukları fakat bunun yanında öğrencilerin hayatına dokunmanın,hayatlarında iz bırakmanın, onları hayata hazırlamanın vermiş olduğu hazzı bizzat yaşadım. Öğretmenlerimiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesli onların eseri olarak gördüğü, geleceğimizin mimarı çocuklarımızı, gençlerimizi büyük fedakarlıklarla yetiştiren, en değerli kılavuzlardır. Böylesine onurlu bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz, çok büyük sorumluluklar üstlenmekte, hayatlarını öğrencilerine adayarak, bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadırlar.

24 Kasım 1928 yılında "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği" ünvanını kabul eden ve bu tarihten itibaren ‘Başöğretmen’olarak kabul edilen, “Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum. Dünya’nın en kutsal vazifeleri arasında yer alan öğretmenlik mesleğini icra eden çok değerli öğretmenlerimizin ve bütün eğitimci arkadaşlarımızın ‘‘24 Kasım Öğretmenler Günü’’ nü kutluyorum." dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...