Anne ayı ve yavruları objektiflere takıldı

Tunceli'de Pülümür vadisinde kış uykusu öncesi anne ayı ile 2 yavrusu objektiflere takıldı.

Anne ayı ve yavruları objektiflere takıldı Tunceli

Avcılık Atıcılık Dayanışma Derneği Başkanı Hakkı Suvan, anne boz ayı ile iki yavrusunu Pülümür Vadisinde fotoğrafladı. Dernek Başkanı Suvan, hayvanların da doğanın bir parçası olduğunu belirterek onları korumanın önemine dikkat çekti.

Tunceli’de Pülümür Vadisi’nde anne boz ayı ile iki yavrusunu fotoğraflayan Avcılık Atıcılık Derneği Başkanı Hakkı Suvan, “İşlettiğimiz tesisin karşısına kadar su içmek için geliyorlar. Kış uykusu öncesi palamut yiyerek besleniyorlar. Rahatsız olmasınlar diye köpekleri bağlıyorum. Sonuçta o da bu doğanın bir parçası ve iki yavrusuna bakmak zorunda” dedi.

6 yıldan bu yana yasal olmasına rağmen av yapmadıklarını belirten Suvan, “Buradaki amacımız doğaya, yaban hayatına saygıyı yerleştirmek. Avcılığı hareket eden her canlıya ateş açmak olarak algılayan zihniyet son derece yanlış. İlimiz, doğal güzelliklerinin yanı sıra yaban hayatı açısından da son derece zengin. Bu zenginliklere hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...