Erzincan da öğretmenler günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Erzincan da kutlama programı düzenlendi.

Erzincan da öğretmenler günü kutlandı
Erzincan
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Erzincan da kutlama programı düzenlendi.

Erzincan İl Müftülük konferans salonu2nda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş programda yaptığı konuşmada; "3300 öğretmenimizle Erzincan’ı eğitim merkezi, eğitim şehri, eğitimin odak noktası yapmak üzere yol çıkmıştık. Geçtiğimiz yıl içimizdeki safraları da temizledikten sonra çok daha güçlü olarak yolumuza devam ettik. 3-5 yaşındaki çocuklarımızı okul öncesi anaokulu ile buluşturduk. Öğretmenlerimiz sokak sokak gezdiler. Aileleri, çocukları tespit ettiler. Bunların okullu olması için gayret gösterdiler. Bu bir inanç, bu bir başarı öyküsüydü. Biz 3-4-5 yaş arasındaki çocuklarımızla ayrı ayrı Türkiye birincisi olduk. Ama yüzde 83 oranında Türkiye birincisi olduk. Ama hala ulaşamadığımız yüzde 17 öğrencimiz vardı. Bunlara bu yıl içerisinde ulaştık. Milli Eğitim Bakanlığı bizim bu başarımızı gördükten sonra Erzincan’ı 5 yaş grubunda okul öncesi eğitimin mecburi olduğu pilot il seçti. Şuanda bizde 5 yaş öncesine yüzde yüz oranda ulaşmış bulunuyoruz.

Durursak düşeriz, kaybederiz. Yukarıya doğru çıkmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin de takviye kursları devam ediyor. Dershaneler kalkıp, sorular çalınmaz olunca bizim öğrencilerimiz hakettiği yerlere geldiler. Eğitimin yerinin bizim okullarımız ve bizim öğretmenlerimizin de eğitimci olduğu gerçeği ortaya çıkmış oldu." diye konuştu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda “Doğuda öğretmen olmak, Türk Milli Eğitiminin dünü bugünü ve 3 fidan 3 destan konulu video gösterileri yansıtıldı. Ardından öğretmenler arasında düzenlenen “öğretmen” konulu anı ve şiir yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri verildi. Akabinde adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

Programın son aşamasında ise Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, ortaokul öğretmenleri ile sürpriz bile buluşma gerçekleştirildi. Buluşmada Vali Arslantaş, Başkan Başsoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Gün’e ortaokul karneleri öğretmenleri tarafından takdim edildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...