Minik parmaklar geleceği programlıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitatın ortaklaşa yürüteceği "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projesi hayata geçiriliyor.

Minik parmaklar geleceği programlıyor Güncel

EBEGEM bünyesindeki proje kapsamında 8-12 yaş arasındaki çocuklara eğitimler verilecek ve proje Türkiye'de Elazığ’ında aralarında bulunduğu 22 ilde uygulanacak.

Çocukların programcılıkla tanışıp, yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirip, çocuklara küçük yaştan itibaren programcı bilincine sahip olmalarının amaçlandığı proje örnek bir proje olarak da dikkat çekiyor

Konuyla ilgili olarak Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor'' proje eğitimlerinin EBEGEM binasında, 10 Ekim’de başlayacağı belirtilirken, başvuruda bulunmak isteyenlerin EBEGEM’in web sitesinden veya  EBEGEM merkez binada projeye başvuru yapabilecekleri kaydedildi. Açıklamada ayrıca 8-12 yaş arası çocukların 16 saatlik eğitim alacağı projeye kontenjanların sınırlı olduğu ifade edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom