(Özel) 3 metrekare dükkana 35 yılını sığdırdı

Kahramanmaraş'ta 65 yaşındaki berber Ahmet Baltacı, müşterilerine 35 yıldır, 3 metrekarelik dükkanında hizmet veriyor. Baltacı, Ben emekli oldum ama ileride oğluma devredeceğim bu dükkanı dedi.

(Özel) 3 metrekare dükkana 35 yılını sığdırdı
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki berber Ahmet Baltacı, müşterilerine 35 yıldır, 3 metrekarelik dükkanında hizmet veriyor. Baltacı, "Ben emekli oldum ama ileride oğluma devredeceğim bu dükkanı” dedi.

Divanlı Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Baltacı, 12 yaşında başladığı berberlik mesleğini 3 metrekarelik mütevazi dükkanında sürdürüyor.

Günde ortalama 5 kişiyi tıraş ettiğini bunun yanında daimi müşterileri olduğunu belirten Baltacı, “Mesleğimi, Erzurumlu Kadir’in oğlu Cemil Topal’dan öğrendim, daha sonra askere gittim. Askerden geldikten sonra 1980 yılından beri Divanlı Mahallesi’nde gördüğünüz bu küçük dükkanda berberlik yapıyorum. Burası küçük bir dükkan, 35 yıldır bu dükkanda ekmek paramızı kazanıp rızkımızı burada arıyoruz. Yıllardır bende tıraş olan özel müşterilerim var. Ben emekli oldum ama ileride oğluma devredeceğim bu dükkanı” dedi.

Tarak ve makasla hünerini sergileyen Ahmet Baltacı’nın müşterilerin Hamdi Şirikçi, “Burası 70 yıldır berber dükkanı, Ahmet ustadan önce de berber ustalarımız vardı. Ahmet ustamız onlardan sonra geldi aynı geleneği takip etti. Ahmet usta kişiliğiyle de bilinen bir insan ve bu küçük dükkanda da 2 aile geçiniyor. Kendisi emekliliği hak etti ama gözünün gördüğü son duruma kadar bizleri tıraş etmesini istiyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com