Türk Sağlık-Sen kongresi gerçekleşti

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Türk Sağlık-Sen kongresi gerçekleşti
Adıyaman
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Bir otelin salonunda gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulun divan başkanlığını Türkiye Kamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı Şemsettin Ağar yaptı. Mevcut Başkan Necdet İrfan Tokur, tek liste halinde seçime girdi. Çoğunluğun sağlandığı genel kurulda Necdet İrfan Tokur yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurulda konuşan Necdet İrfan Tokur, sağlık çalışanlarının ekonomik kayıpları ile geçinemez hali gelmelerinin en önemli nedeninin yetkilendirilen sendika olduğunu belirterek, bunların diğer sorunlarında kronikleşmesine neden olduğunu söyledi.

Sağlıkta önemli sorunların olduğuna işaret eden Tokur, “Sağlıkta yönetim sistemi ile yap boz gibi oynanmakta bununda faturası hala ve ısrarla çalışanlara çıkarılmaktadır. Altı yıl önce tüm uyarılarımıza rağmen sağlıkta 3 başlı yönetime geçilmiş ve bu bir reform olarak sunulmuştu. Biz 6 yıl önce bunun yanlış olduğunu söyledik. Tarih bizi haklı çıkardı. Bakanlık sağlık personeli arasında yaşanan adaletsizliklerin giderilmesi için üzerine düşeni yapmalı, çalışanlar içinde olumlu bir adım atmalıdır” dedi.

Genel kurulda konuşan MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün ise, Türkiye Kamu-Sen’in devlet memurlarının sendikacılığını Türkiye’ye yaydığını belirterek, MHP’nin Türkiye Kamu-Sen’in ve ezilen devlet memurlarının yanında olacağını ifade etti.

Genel kurula katılan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise, başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyerek, memur sendikacılığında bir çok sorunun aşıldığına dikkat çekti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...