Kardelen kadın merkezinden 25 Kasım etkinliği

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi Kardelen Kadın Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenledi.

Kardelen kadın merkezinden 25 Kasım etkinliği
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi Kardelen Kadın Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenledi.

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Merkezi, 25 Kasım Günü nedeniyle söyleşi ve sinevizyon gösterimi düzenleyerek Bağlarlı kadınlarla dayanışma da bulundu. Kardelen Kadın Merkezinin konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda kadın katıldı. İlk olarak Avukat Cemile Turhallı Balsak, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kadınlara yasal hakları hakkında bilgi vererek kadınların hakları konusunda sordukları soruları da cevapladı. Avukat Turhallı 2012 yılında yürürlüğe giren 6284 sayılı kanunun daha çok şiddete dikkat çeken ve şiddetin önlenmesi için yürürlüğe girdiğini belirtti. Kadın kurumlarının mücadelesi sonucunda böyle bir kanunun çıkarıldığını ifade eden Turhallı, “Bu kanunun kadına yönelik şiddetin gerçek anlamda önlenmesine dair bir takım düzenlemeler içeriyor. Bu düzenlemeler gerçekten uygulanır ve anlaşılırsa şiddetin gerçekleşmeden önce tamamen kadının beyanını esas alarak bunu engellemeye yönelik bir kanun olduğunu görürüz” dedi.

Ayrıca Kardelen Kadın Merkezinin çalışmaları 25 Kasım etkinliğinde tanıtıldı. Kardelen Kadın Merkezinin içerisinde sığınma evi olduğu ve şiddet gören kadın ve çocuklara yönelik yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verildi. Etkinlik kurtuluş son durak adlı filminin gösteriminin ardından son buldu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...