Kahramanmaraş’ta müze görünümlü lokanta

Kahramanmaraş'ta lokanta ve kasap dükkanı işleten Bünyamin Vırıt, okuduğu Rus romanlarından etkilenerek 5 yıldır işlettiği iş yerini müzeye çevirdi.

Kahramanmaraş’ta müze görünümlü lokanta
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta lokanta ve kasap dükkanı işleten Bünyamin Vırıt, okuduğu Rus romanlarından etkilenerek 5 yıldır işlettiği iş yerini müzeye çevirdi.

21 yıl Almanya’da yaşayan ve kesin dönüş yaptıktan sonra geldiği memleketi Kahramanmaraş’ta açtığı kasap ve lokantayı küçük bir müzeye dönüştüren Bünyamin Vırıt (47), tarih kitaplarına meraklı olduğunu özellikle Rus romanlarından etkilenip iş yerine antika eşyalarla donattı. Hem lokanta hem de kasap olan Vırıt’ın iş yerinin tavanında ise Piri Reis’in haritasının silüeti de bulunuyor.

Yemeğe gelen müşterilerin ilk önce antika eşyaları incelediğini ve daha sonra otantik bir ortamda yemek yediklerini söyleyen Bünyamin Vırıt, en eski antika eşyasının 700 yıllık ‘kama’ olduğunu belirtti. Eskiye ve eski eşyalara tutkusu olduğunu kaydeden Vırıt, “Bu işi 20 yaşından beri yapıyorum, daha önce yurt dışında yapıyordum. Eskiye bir tutkum var, özellikle okuduğumuz kitaplardan Rus romanlarından Tolstoy’un kitaplarını okudum belki de oralardan etkilenmişimdir. Mesela arkamızda bir dikiş makinesi var, aldığım arkadaşım 70 yıllık olduğunu söylüyor. Su mataramız var. 120 yıllık silahlarımız var, kazanlarımız var. Gelen müşteriler oldukça memnun, önce lokantayı geziyorlar antika eşyalarımızı inceliyorlar daha sonra yemeklerini yiyorlar. Hatta bu işten anlayanlar var, bazı eşyaları kendilerine satmamı istiyorlar” dedi.

Almanya’dan memleketi Kahramanmaraş’a tatil için gelen ve yemeğini burada yiyen Ercan Öğütoğulları, “Çok hoşumuza gidiyor, tarihi eserler arasında kendimizi iyi hissediyoruz. 100 yıllık tarihi eserler asılı burada ve böyle bir atmosferde bir şeyler yemek ayrı bir zevk” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...