İlk 500'de Elazığlı Firma

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, Elazığ'da bu yıl 1 sanayi firmasının 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girdiğini belirterek, “Potansiyeli ve kaynakları olan bir şehir olan Elazığ'ın ilk 500'de en az 10 fi

İlk 500'de Elazığlı Firma Güncel
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, Elazığ’da bu yıl 1 sanayi firmasının 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girdiğini belirterek, “Potansiyeli ve kaynakları olan bir şehir olan Elazığ’ın ilk 500’de en az 10 firması olması gerekir” dedi. 
 
İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2012” sıralamasına, Elazığ’dan  bu yıl 426. Sıradan Eti Krom A.Ş. firması yer aldı.
 
ŞEKERDAĞ: SAYIYI YETERLİ GÖRMÜYORUZ
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’ın potansiyeli ve kaynakları ile daha fazla firma ile listede yer alması gerektiğini ifade ederek, “İlimiz maden, mermer, su ürünleri, imalat sanayi, gıda, tarım ve hayvancılık ürünleri bakımından son derece önemli potansiyele ve kaynaklara sahiptir.
 
Bu zengin kaynaklara bağlı olarak ilimizden ülkemizin en büyük ilk 500 firması arasında bugün en az 10 firmamız olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu düşüncelerle, ilimizde doğru bir sinerji yaratmak için yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve ekonomiyle ilgili tüm örgütlerle işbirliği yaparak ilimiz sanayisinin daha da gelişmesini, üretimin, istihdamın ve ihracatın arması için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılan ‘Elazığ Tanıtım Günleri’ ile ‘Lobi Çalışmaları’nın temelinde de ilimize marka yatırımların kazandırılması yatmaktadır. İnanıyorum ki, bu çalışmalar ve gayretler neticesinde ilimiz önümüzdeki süreç içerisinde çok daha iyi yerlere gelecektir.
 
Bu düşüncelerle Ülkemizin ilk 500 firması arasına girme başarı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom