Mağdur çiftçiye müjde!

Elazığ'da 2015 yılı içerisinde çeşitli afetlerden (Don, dolu, yangın, fırtına v.b) zarar gören alanlar tespit edilerek, zarar ziyan oranlarına göre belirlenmiş olan afet yardımı 08.10.2015 Perşembe gününden itibaren çiftçilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak.

Mağdur çiftçiye müjde! Güncel

Elazığ genelinde yetiştiriciliği yapılan istihdamın en önemli kaynaklarından olan kayısı, bağ ve hububat ürünlerinde yaşanan zirai don, bölgesel aşırı yağışlar, il genelinde çıkan yangınlar sonucu tarımsal ürünler ve canlı hayvan varlığı da zarar gören çiftçiler için zararlarını bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla Valilik girişimleriyle çiftçilere acil yardım kapsamında Başbakanlık tarafından ödenek çıkmıştır. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeli tarafından yapılan uzun çalışmalar sonucu Elazığ Merkez ve İlçelerinde 2015 yılında çeşitli doğal afetlerden zarar gören çiftçilerimizin zararları tespit edilerek icmal listeleri oluşturulmuştur. Ödemeler icmal listelerine göre, Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı tarafından acil yardım kapsamında çiftçilerin Ziraat Bankası Elazığ merkez şubedeki hesaplarına 08.10.2015 tarihinden itibaren aktarılacaktır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom