Kahramanmaraş’ta huzur operasyonu

Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde eş zamanlı gerçekleştirilen huzur operasyonunda 18 aranan kişi yakalandı.

Kahramanmaraş’ta huzur operasyonu
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde eş zamanlı gerçekleştirilen huzur operasyonunda 18 aranan kişi yakalandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün saat 15.00 ile 22.00 saatleri arasında Kahramanmaraş genelinde huzur operasyonu park ve bahçeler, umuma açık yerler, ara sokaklar, kavşaklar ve çevre yollarında yapıldı.

Cadde, sokaklarda süpürme şeklinde şok uygulama, umuma açık yerlerde ise üst arama, kimlik kontrolü şeklinde devam eden uygulamaya asayiş, kaçakçılık, narkotik, narkotimler, trafik, park polisleri, yunus timleri ve diğer birimlere bağlı polis ekipleri katıldı.

Huzur uygulamasına il genelinde 114 polis ekibi, 497 personelin katılımı ile 68 ayrı noktada yapıldı. Uygulamada 280 umuma açık yer kontrol edilirken, 4 bin 790 kişinin kimlik bilgileri sorgulandı.

Kimlik sorgulaması neticesinde 9 yıl 2 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 cezaevi firarisi, hırsızlık suçundan 4 yıl kesinleşmiş cezası bulunan 1 kişi olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 18 kişi yakalandı. 2 kişiden 14,65 gram esrar maddesi ele geçirildi. 12 kişiye Kabahatler Kanununa göre toplam 436 lira para cezası kesildi. 8 kişinin üzerinde bıçak çıktı.

Uygulamalar sırasında kontrol edilen 619 otomobilin 18’ine 4 bin 745 lira para cezası kesilirken, 3 araç trafikten men edildi. Ayrıca uygulamalar sırasında Türkoğlu ilçesinde çok sayıda sabıkaları olan hırsızlık şüphelisi 3 kişi de suçüstü yakalandı. Yakalanan suçlulardan suç yerinde kullanılmak üzere 3 adet spiral makinesi, 1 adet vidalama matkabı, 5 adet seyyar ara kablo ele geçirildi, 3 kişide gözaltına alındı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...