Hafriyat denetimleri devam ediyor

Elazığ Belediyesi çevre kirliliğini önlemek amacıyla, hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarının rasgele dökülmesini engellemek ve belirlenen hafriyat alanları dışına döküm yapılmaması için denetimlerini sürdürüyor.

Hafriyat denetimleri devam ediyor Güncel

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yol kenarlarına, mahalle aralarındaki boş arazilere rasgele hafriyat dökenlerle ilgili olarak yasal işlemlerin uygulandığı belirtilerek, “Elazığ Belediyesi tarafından yetkilendirilen 86 araç plakası Belediye Web sayfası ‘Duyurular’ bölümünde yer almaktadır. Belirlenen plakalar dışındaki araçların taşıma yapmasına izin verilmeyecektir” denildi.

Vatandaşların da bu konuda duyarlı olmaları istenen açıklamada, belirlenen alanlar dışına gelişi güzel dökülen hafriyatlarla ilgili olarak Elazığ Belediyesi 153 Beyaz Masa hattına bildirimde bulunmaları istendi. 

Açıklamada ayrıca Sarıçubuk (Bızmişen) Köyü mevkiinde açılan 20000m2 hafriyat depolama sahasında inşaat-yıkıntı atıkları ile hafriyat toprağının ayrı depolandığı, rutin düzeltme çalışmalarıyla düzenli depolama yapıldığı belirtilerek, şehir estetiğini korumak amacıyla sürdürülen çalışmalar doğrultusunda depolama alanında toplanan hafriyatların bir yandan da Kuzey İmar Yolu çalışmaları gibi pek çok noktada dolgu malzemesi olarak değerlendirildiği kaydedildi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom