(Düzeltme) Kahramanmaraş’ta ‘Maraş Gecesi’

Kahramanmaraş'ta 'Maraş Gecesi' düzenlendi.

(Düzeltme) Kahramanmaraş’ta ‘Maraş Gecesi’
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta ‘Maraş Gecesi’ düzenlendi.

Kahramanmaraş’ın kültürü ve geleneklerinin hatırlanıp uygulandığı geceye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bir otel salonunda düzenlenen Maraş Gecesi’nin gerçekleşmesine katkı sağlayan, Levent Erdim, Gökhan Büyükdereli, Sefa Sahi, gecede hazır bulundu.

Maraş Gecesi’nin organizasyonunu gerçekleştiren Sefa Taşhan, “Gecemize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bu tarz programlara geçmişte olduğu gibi her zaman destekleyip halkımızla birlikte olup Maraşımızın adını her yerde duyurmak istiyoruz” diye konuştu.

Gecede halk oyunları ekibi ‘Maraş’ın Aslanları’ katılımcılara bir birinden farklı yöresel oyunları sergiledi.

Ozanlar, yöresel türküleri ve atışmalar ile katılımcılara eğlendirirken, halk oyunları ekibinin gösterileri büyük ilgi gördü.

Geceye katılanlara dondurma şov gerçekleştirilirken, meyan şerbeti ile Maraşlı kadınlar tarafından hazırlanan çullama, tarhana, Maraş çöreği, samsa ve sucuk ikramları da yapıldı. Gecede kültür ve sanat alanında hünerlerini sergileyen katılımcılara katılım belgesi verildi. Maraş gecesini gelenek haline getirip ilerleyen yıllarda da sürdürüleceği öğrenildi.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, “Kahramanmaraş’ta bu gibi gecelerin olması gerekir, benzeri faaliyetlere yurt içinde ve yurt dışında katılıyoruz. Ben organizasyonu gerçekleştirenlerden önce katılımı sağlayan sizlere teşekkür ediyorum. Bu programın gelişerek devam edeceğine ve bu salonları yetmeyeceğine inanıyorum” dedi.

Gecenin organizatörlerinden Edeler Diyarı Editörü Şeref Dere ise yaptığı konuşmada, “İlk önce tereddütte kaldık, böyle bir organizasyon olur mu diye ama çok güzel bir Maraş gecesi oldu. Katılımcılara teşekkür ederim, bu tarz Maraş gecelerini geliştirerek devam ettireceğiz ve gelenek haline getireceğiz. Özellikle Şanlıurfa’nın, Diyarbakır’ın nasıl kendine özgü geceleri varsa bizlerde Maraş geceleri düzenleyip kültürümüzü yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...